SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-02-21, Penktadienis, 15:28:41 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Bendruomenės Aukštelkų kaimo bendruomenė aplankė Anykščius

Aukštelkų kaimo bendruomenė aplankė Anykščius

  • Aukštelkų kaimo bendruomenė aplankė Anykščius

    Visus sužavėjo nuotaikinga ir turininga išvyka į padavimais ir legendomis apipintą Anykščių kraštą.

  • Visus sužavėjo nuotaikinga ir turininga išvyka į padavimais ir legendomis apipintą Anykščių kraštą.

Saulėtą rugsėjo rytą Aukštelkų kaimo bendruomenės nariai išvyko į pažintinę-pramoginę kelionę po Anykščius.

Ekskursiją organizavo bendruomenės pirmininkė Vitalija Pliatkienė, jai padėjo bendruomenės narė Eugenija Gietienė bei gidas Albertas Vitartas. Kelionėje į Anykščius jos dalyviai sužinojo įdomesnių pravažiuojamų vietovių bei objektų istorijų.

Anykščiuose ekskursija pasidėjo nuo poeto ir vyskupo A. Baranausko klėtelės bei tautodailininko S. Petraškos akmens tapybos parodos lankymo. Dalyviai turėjo galimybę prisiminti iškilių asmenybių biografijas, sužinoti apie jų talentus, pamatyti muziejaus eksponatus, pasigėrėti paveikslais.

Toliau ekskursija buvo tęsiama siauruko muziejuje, kuriame ekskursantai buvo supažindinti su geležinkelio linijos istorija, eksponatais, paraginti pasivažinėti drezina bei triračiu ant bėgių.

Apsilankymas „Cosmos“ Paukščių Take dalyviams leido akimirkai panirti į kosmosą: sustoti ant galaktikos krašto ir pasigėrėti žvaigždėmis.

Kelionė tęsėsi link Kalitos kalno. Ekstremalių pojūčių pasiilgę dalyviai jų tikėjosi pasiridendami vasaros rogučių nusileidimo trasoje. Šią pramogą bandžiusieji asmenys tvirtino, jog ilgam išsiveža neišdildomus įspūdžius.

Toliau kolektyvas kopė iš tašytų akmenų suręstais laiptais aplankyti žymaus lietuvių literatūros klasiko J. Biliūno kapo. Ne visiems pakako jėgų įveikti beveik 90 laiptelių kalną ir sugalvotą norą nunešti prie Laimės žiburiu vadinamo rašytojui skirto paminklo.

Ne mažesnis jėgų išbandymas dalyvių laukia ir kopiant į vitražais puoštą Šv. Mato bažnyčios apžvalgos aikštelę. Užkopusieji į viršų trijų bažnyčios varpų draugijoje galėjo gėrėtis žaliai banguojančiais Anykščių šilelio toliais ir Šventosios upės slėnio panorama.

Lankydamiesi greta Labirintų parko esančiame apverstame ir šiek tiek pasvirusiame name, ekskursantai galėjo susipažinti su gravitacijos jėga ir patirti keistus pojūčius.

Paskutinis ekskursijos punktas – apsilankymas Medžių lajų take. Čia lankytojai turėjo galimybę pabuvoti prie antro pagal dydį Lietuvoje riedulio – Puntuko akmens, užlipti aukštyn iki 36 metrų aukščio, pasigrožėti vaizdingomis Anykščių krašto apylinkėmis, poeto Antano Baranausko apdainuotais Šilelio vaizdais, Šventosios upės slėniu. Čia keliauninkai jėgas atgavo pamirkę kojas Šventosios upėje, pasistiprino prie bendro vaišių stalo ir aptarė ekskursijos įspūdžius.

Visus sužavėjo nuotaikinga ir turininga išvyka į padavimais ir legendomis apipintą Anykščių kraštą. Liko tik apgailestauti, jog išbandytos ne visos pramogos, nes tam nepakako nei laiko, nei jėgų.

Eugenija Gietienė, Aukštelkų kaimo bendruomenės narė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Pagausėjo Šeduvos šaulių gretos, nes neseniai jaunaisiais šauliais tapo net šešiolika vietini...
Kiekvienais metais Beinoravos kaimo bendruomenė vykdo projektą Motinos dienai paminėti, todėl ir...
Radviliškio rajono neįgalieji Motinos dieną pasitiko prasmingu renginiu, kuriam svetingai duris a...
Gražią ir saulėtą sekmadienio popietę Šiaulėniškių bendruomenės kiemelyje vyko Atvelykio ...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas