SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-08-23, Penktadienis, 01:02:25 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Atstatytas „Velykų medis“ vėl „pražydo“ margučiais

Atstatytas „Velykų medis“ vėl „pražydo“ margučiais

  • Atstatytas „Velykų medis“ vėl „pražydo“ margučiais

    Visai lopšelio-darželio bendruomenei dėkojo Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis.

  • Visai lopšelio-darželio bendruomenei dėkojo Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis.

    Įspūdingai papuoštas „Velykų medis“, pasidabinęs net 8483 margučiais, džiugins visą lopšelio-darželio bendruomenę, šeduviečius, rajono ir Lietuvos gyventojus šventų Velykų dienomis.

Balandžio 15 dieną Šeduvos lopšelyje-darželyje devintus metus nuostabiais margučiais vėl „pražydo“ „Velykų medis“. Nors girti vandalai balandžio 7-osios naktį nupjovė miestelio įžymybe tapusį abrikosmedį, tačiau susivienijusi bendruomenė jį pastatė atgal į savo vietą ir ne tik išsaugojo tradiciją, bet ir pagerino praėjusių metų rekordą - pernai šeduviai pakabino 7017 kiaušinių, o šiemet „Velykų medis“ pasidabino net 8483 margučiais.

Bendruomenė sulaukė daug svečių

Saulėtą balandžio 15-osios rytą lopšelio-darželio bendruomenė sulaukė daug svečių. Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis padėkojo visai lopšelio-darželio bendruomenei įteikdamas padėką už Velykų medžio puošimo šventės organizavimą ir kūrybiškumo, bendruomeniškumo bei lietuvių liaudies tradicijų puoselėjimą.

Šventėje dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikienė bei vyriausioji specialistė J. Steponavičienė. Džiugu, kad į šventę atvyko Šeduvos miesto seniūnas Justinas Pranys, atsinešdamas liaudiškais ornamentais puoštus margučius.

Šeduvos gimnazijos pradinių klasių mokiniai ir mokytojos sukabino gerokai daugiau kaip 100 pačių rankomis dekoruotų margučių. Ištikimi draugai, seneliai iš Šeduvos globos namų ir šios įstaigos darbuotojai medelį papuošė 50-čia nuostabių margučių. Radviliškio rajono savivaldybės kultūros ir amatų centro direktorė E. Karaliūtė medį papuošė apie 180 įspūdingų margučių.

Pagerintas pernykštis rekordas

Atvyko ir rėmėjai iš Vokietijos - „Spayer“ klubo atstovas V. Fessler, Baisogalos mokyklos-darželio direktorė V. Fessler, Panevėžio kolegijos ir Panevėžio miesto darželių atstovai, Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovai, Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė A. Čiūdarienė, Šeduvos miesto bibliotekos darbuotoja.

Šeduvos lopšelio-darželio bendruomenė dėkoja visiems vaikučiams, jų tėveliams, darbuotojams už gražų indėlį puoselėjant tradicijas. Šiais metais kaip niekada maloniai nustebino Vestinos Morkytės sukurti gražūs margučiai – tai meno kūriniai, sukurti ant žąsies kiaušinių.

Įspūdingai papuoštas „Velykų medis“, pasidabinęs net 8483 margučiais, džiugins visą lopšelio-darželio bendruomenę, šeduviečius, rajono ir Lietuvos gyventojus šventų Velykų dienomis.

Kitąmet puoš naują medį

Idėja taip papuošti abrikosmedį kilo lopšelio–darželio direktorei D. Staškūnienei, kai ji perskaitė straipsnį apie seną obelį margučiais puošiantį vokietį. Pirmą kartą abrikosmedis buvo papuoštas 2011 metais, o ant šakų tąsyk suposi 1662 tuščiaviduriai margučiai.

Lietuvos rekordus fiksuojanti agentūra „Factum“ yra įregistravusi net du rekordus: 2013 metais buvo pakabinti jau 1853, o po poros metų - net 3345 margučiai.

Kitais metais jubiliejinė, dešimtoji, šventė įvyks, tik margučiai bus kabinami ant kito, didesnio, medžio, nes didžiulė gausybė margučių jau dabar sunkiai telpa ant abrikosmedžio šakų.

Pagal Šeduvos lopšelio–darželio informaciją parengė Jonas MARCINKUS

Įspūdingai papuoštas „Velykų medis“, pasidabinęs net 8483 margučiais, džiugins visą lopšelio-darželio bendruomenę, šeduviečius, rajono ir Lietuvos gyventojus šventų Velykų dienomis.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
  • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 30 laipsnių.
  • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 35 laipsnius.
  • Nepritariu, nes galima ir pakentėti.
  • Man tas pats: aš nei mokausi, nei dirbu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas