Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis naujus miesto kultūros centro darbuotojus paskatino imtis iniciatyvos organizuoti daugiau ir įdomių renginių visuomenei

Ateina permainų metas

Aušra LAURINKIENĖ

Prieš pat Naujuosius su rajono valdžia kalbėjome apie praėjusiais metais nuveiktus darbus. Dabar, kai šventės jau praūžė ir prieš akis – nauji darbo kalendorių lapai, Radviliškio rajono savivaldybės vadovai sako norintys žmonėms pasakyti, kad šie metai bus permainingi.

Neslepiama, kad šiemet pagrindinis išsikeltas uždavinys – efektyvus žmogiškųjų ir materialinių resursų naudojimas. „Peržiūrėsime visą savo ūkį absoliučiai visose srityse ir, jeigu reikės, priimsime kardinalius sprendimas. Tiesa, kai kam jie gali nepatikti, tačiau to reikia, kad žmonėms būtų teikiamos kokybiškesnės paslaugos“, – sako Radviliškio rajono vicemeras Kazimieras Augulis.

Grįš prie mokyklų tinklo reorganizavimo

Ne paslaptis, kad per pastarąjį dešimtmetį mokinių skaičius rajone sumažėjo daugiau nei trimis tūkstančiais. Patys liūdniausi mokslo metai buvo 2007-2008 mokslo metai, kai į mokyklas išėjo puspenkto šimto mažiau rajono ir miesto moksleivių. Atsižvelgiant į tai, jau nuo praėjusio rugsėjo mokyklų tinklas reorganizuotas – kai kurios rajono mokyklos tapo skyriais, o šiemet planuojama sujungti ir miesto gimnazijas.

Šiuo metu Lizdeikos gimnazijoje mokosi beveik dvigubai daugiau mokinių negu Vaižganto gimnazijoje. Skaičiuojama, kad jau 2017-2018 mokslo metais Vaižganto gimnazijoje turėtų būti vos 217, o Lizdeikos gimnazijoje – 430 moksleivių. Manoma, kad Vaižganto gimnaziją prijungus prie Lizdeikos šis klausimas būtų išspręstas.

Anot Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Genovaitės Juodeikienės, vienoje įstaigoje komplektuoti klases būtų lengviau. Nors šiuo metu pavyksta sukomplektuoti klases abiejose gimnazijose, tačiau po antros gimnazinės klasės kai kurie mokiniai išsikelia kitur ir tuomet išlaikomos tuščios vietos tiek vienoje, tiek kitoje gimnazijoje.

Kaip žinia, šiuo metu Vaižganto gimnazijoje po vienu stogu yra įsikūrusios dvi mokyklos: gimnazija ir progimnazija. G. Juodeikienė prisimena, kad buvo laikai, kai mieste veikė penkios vidurinės mokyklos, kurios turėdavo daugiau kaip po tūkstantį mokinių, tačiau dabar situacija yra gerokai liūdnesnė: „Mažėjant mokinių skaičiui, keitėsi ir reikalavimai ugdymo įstaigoms. Čia turi būti erdvios skaityklos, konferencijų salės, didesni kabinetai ir mokytojams, ir mokiniams. Šiandien Lizdeikos gimnazijoje mokosi apie puspenkto šimto moksleivių ir jų bazė yra nepriekaištinga – šiuolaikiškai įrengta mokykla, puikus stadionas, sportinė bazė. Tačiau Vaižganto gimnazistai, kurie dalijasi patalpomis su progimnazijos moksleiviais, šioje vietoje nukenčia: trūkstant vietos susiaurėjo kažkada buvę erdvūs koridoriai, o jų sąskaita buvo įrengti kabinetai. Abi mokyklos nesiskundžia, tačiau turi derinti renginius, popamokinę ir sportinę veiklą“.

Šiandien jau prabylama ir apie kitas ugdymo įstaigas. Pavyzdžiui, Tyrulių pradinėje mokykloje nuo rugsėjo liks vos šeši 1-3 klasių mokiniai. Panaši situacija ir Pociūnėliuose. „Turime galvoti, kaip panaudoti tuščius mokyklų pastatus. Norime peržiūrėti visą mokyklų tinklą, grįžti prie reorganizacijos. Tuščius pastatus perleistume bendruomenėms – juose galėtų įsikurti visos mūsų įstaigos – bibliotekos, bendruomenių namai ir panašiai. Taip sumažintume ir išlaidas kitų pastatų šildymui bei kitiems mokesčiams“, – sako K. Augulis.

Numatomos permainos įvairiose srityse

Anot K. Augulio, šiemet permainos numatomos ne tik švietimo, bet ir kitose srityse. „Reikia žiūrėti, ar mūsų ūkis tvarkomas teisingai. Galbūt kai kur yra per daug, o kai kur – per mažai žmogiškųjų išteklių. Nusprendėme šiemet siekti geriausios paslaugų kokybės“, – sako vicemeras. O darbai nelaukia – jau nuo Naujųjų vyksta susitikimai, pokalbiai ir diskusijos.

Mero pavaduotojas sako, kad atkreiptas dėmesys į kultūros sritį – komiteto atstovai ir komisijos lankė kultūros centrus, pramogų ir šokių sales: „Turiu protokolus, kuriuose rašoma: „kultūros centro veikla netenkina…“, „pramogų salėje nevykdoma veikla…“. Ką tai sako? Kad kai kurie žmonės sėdi tuščiame pastate ir gauna atlygį. To nebebus. Svarstysime, analizuosime situacijas. Galbūt, tik kaip pavyzdį sakau, Šeduvos kultūros centrui trūksta žmonių – tuomet perkelsime specialistus. Keisime situaciją. Atlyginimus reikės užsidirbti, o išlaidas – mažinti“.

Kaip informuoja Radviliškio rajono savivaldybė, rajono meras Antanas Čepononis, susitikęs su Radviliškio miesto kultūros centro direktoriaus pavaduotoja, pavaduojančia direktorių, Indre Ginkevičiene ir režisieriumi, vyriausiuoju meno vadovu Vaidotu Katučiu šiemet jau aptarė praėjusių metų miesto kultūros centro rezultatus, padėkojo už veiklą. Meras paskatino naujus kultūros centro darbuotojus imtis iniciatyvos organizuoti daugiau ir įdomių renginių visuomenei, ieškoti naujų darbo formų, būdų, kaip pritraukti papildomų lėšų.

„Būtina visuomenei pateikti patį geriausią produktą, todėl atkreipkite dėmesį į renginių kokybę“, – sako A. Čepononis. Pasak mero, būtina peržiūrėti centro etatų struktūrą, išnaudoti visus įmanomus rezervus, kad iniciatyvūs darbuotojai turėtų galimybę tobulėti, kad jie galėtų prisidėti prie naujų veiklų organizavimo, kad juos būtų galima motyvuoti ir pasiūlant didesnį atlyginimą.

Pastebėtas piktnaudžiavimas

K. Augulis sako, kad milžiniškas tikslas iškeltas atsižvelgiant į gyventojų poreikius ir mažėjantį jų skaičių: „Norime, kad gyventojai liktų čia, neišvažiuotų, o tie, kurie visgi išvyko, būtų paskatinti sugrįžti. Tie sprendimai gal ir nebus populiarūs, tačiau reikalingi“.

Prabilus apie neformalųjį ugdymą, vicemeras neslepia – kai kur pastebėtas piktnaudžiavimas. Esą vaikų rajone per trejus metus sumažėjo net tūkstančiu, o finansavimas – auga: „Kyla pagrįstų klausimų, kodėl taip yra. Analizuosime, kad pamatytume realią, o ne išpūstą situaciją“.

Nepamiršta liks ir sporto sritis – jau nuo liepos mėnesio, atidarius Radviliškio miesto baseiną, užimtumo netrūks ne tik jaunimui, bet ir senjorams. „Nors atrodo, kad šioje, sporto srityje, tvarkomės gana neblogai, pastebime, kad kai kur yra „užsiciklinta“, nepasiūloma naujovių. Nenorime tenkintis tuo, kas yra. Norime pastangų ir naujovių, kad vaikai būtų aktyviai įtraukiami į įvairias veiklas“, – tikina K. Augulis.

Šių metų biudžetas, kaip sako rajono valdžios atstovai, nebus didesnis negu praėjusiais metais, tad reikia visų minėtų pokyčių: „Įvedus naują sistemą, statybos, civilinės metrikacijos srityje mažės žmogiškųjų išteklių, bet bus sričių, kuriose reikės daugiau žmonių. Specialistai migruos“.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE