SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2021-11-27, Šeštadienis, 16:13:30 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Ar Šiauliai „nepraris“ Radviliškio ligoninės?

Ar Šiauliai „nepraris“ Radviliškio ligoninės?

 • Ar Šiauliai „nepraris“ Radviliškio ligoninės?

  Baiminamasi, kad prie Respublikinės Šiaulių ligoninės prijungus Radviliškio ligoninę ši gali tapti medicinos specialistų donoru didžiajai savo sesei ir mirtinai nukraujuoti. Redakcijos archyvo nuotr.

 • Baiminamasi, kad prie Respublikinės Šiaulių ligoninės prijungus Radviliškio ligoninę ši gali tapti medicinos specialistų donoru didžiajai savo sesei ir mirtinai nukraujuoti. Redakcijos archyvo nuotr.

  „Tokiai reformos vizijai nepritariu“, - apie planuojamą Radviliškio ligoninės prijungimą prie Respublikinės Šiaulių ligoninės kategoriškai sako Seimo narys Antanas Čepononis.

 • Baiminamasi, kad prie Respublikinės Šiaulių ligoninės prijungus Radviliškio ligoninę ši gali tapti medicinos specialistų donoru didžiajai savo sesei ir mirtinai nukraujuoti. Redakcijos archyvo nuotr.

  Radviliškio ligoninės direktorius Vaidas Smalinskas neįžvelgia, kuo prisijungimas prie Respublikinės Šiaulių ligoninės ir tapimas jos filialu būtų naudingas ligoninės pacientams, teikiamų paslaugų kokybei ir joje dirbantiems medikams.

Sveikatos apsaugos ministerijos užsimojai Radviliškio ligoninę prijungti prie skandalų krečiamos Respublikinės Šiaulių ligoninės ir paversti jos padaliniu, sukėlė nerimą ne vienam rajono gyventojui. Ne tik paprasti žmonės, bet ir kai kurie medikai nežino, koks tolesnis likimas laukia Radviliškio ligoninės, ar didžioji sesė jos „nepraris“, o galbūt spręsdama savo problemas iš Radviliškio į Šiaulius perkels dirbti pačius geriausius savo sričių specialistus, todėl rajono gyventojams kokybiškų gydymo paslaugų teks ieškoti kituose miestuose?

Klausantis rajono mero Vytauto Simelio postringavimų nepanašu, kad rajono vadovas planuotų rimtai priešintis centrinės valdžios planams. Atrodytų, kad jis linkęs Radviliškio ligoninę „paaukoti“ Respublikinei Šiaulių ligoninei ir nuolankiai sutikti su Sveikatos apsaugos ministerijos klerkų primetamomis žaidimo taisyklėmis.

Ar senos nuoskaudos jau pasimiršo?

Apie tai, jog Radviliškio ligoninė vienintelė iš visos Šiaulių apskrities rajoninių ligoninių gali būti prijungta prie pastaruoju metu skandalų krečiamos Respublikinės Šiaulių ligoninės, puse lūpų kalbama jau keletą mėnesių.

Niekam ne paslaptis ir tai, kad rajono mero V. Simelio gyvenimo draugė yra buvusi Radviliškio ligoninės ilgametė direktorė Danutė Povelauskienė, kuriai vadovaujant Radviliškio ligoninė įklimpo į skolas ir vienas po kito buvo uždaromi ligoninės skyriai: Vaikų ligų, Akušerijos bei Nervų ligų.

Beje, pasibaigus jos vadovavimo kadencijai D. Povelauskienė vėl dalyvavo naujame konkurse į ligoninės vadovo postą, bet konkurso nelaimėjo.

Visa ši istorija galop persikėlė į teismus, kurių verdiktas buvo palankus buvusiai ligoninės direktorei. Konkursą ligoninės vadovo pareigoms savivaldybei teko skelbti iš naujo ir jį tada laimėjo dabartinis ligoninės vadovas Vaidas Smalinskas, tad panašu, jog buvusi ligoninės vadovė iki šiol gali jausti tam tikrų nuoskaudų.

Gyrė ligoninės skyrių uždarymą

Todėl dar rugpjūčio mėnesį, per spaudos konferenciją, surengtą V. Simelio meravimo šimtadienio proga, „Radviliškio naujienos“ rajono vadovo pasiteiravo, kokias tolesnes ligoninės perspektyvas jis mato: ar reikia ir toliau uždarinėti ligoninės skyrius, kaip tai buvo daroma vadovaujant jo dabartinei gyvenimo draugei, o gal priešingai - plėsti pacientams teikiamų paslaugų spektrą? Be to, mero pasiteiravome, ar jo sprendimams neturės įtakos jo gyvenimo draugės asmeninė patirtis bei patarimai?

Užuot aiškiai atsakęs į rajono gyventojams rūpimą klausimą, meras V. Simelis sau būdingu stiliumi užsipuolė klausimą uždavusį žurnalistą. „Klausėjas apskritai neturi supratimo apie tai, kas Lietuvoje vyksta su sveikatos priežiūros pertvarka ir negirdėjo, kokie yra pasiūlymai, kaip pertvarkyti Lietuvoje sveikatos sistemą. Tas klausimas čia visiškai ne į temą“, - užuot atsakęs į klausimą burnojo meras. Juk žurnalistai dėl to ir uždavinėja klausimus, kad nori išgirsti patikimą informaciją iš sprendimus priimančių asmenų.

„Aš tai džiaugiuosi, kad turiu daug informacijos ir turiu didelį supratimą apie sveikatos sistemą apskritai, būtent tos mano žinios pravers tvarkant sveikatos sistemą Radviliškio rajone“, - savo išmintimi spaudos konferencijoje gyrėsi V. Simelis, bet taip ir neatskleidė, kokios perspektyvos laukia Radviliškio ligoninės. Tik pridūrė, kad dėl anksčiau uždarytų Radviliškio ligoninės skyrių tuometinė rajono valdžia priėmė labai teisingą sprendimą.

Meras „pakeitė plokštelę“

Neseniai apsilankęs Radviliškio ligoninėje ir čia susitikęs su ligoninės vadovais bei skyrių vedėjais rajono meras jau „pakeitė plokštelę“. Vos prieš keletą mėnesių viešai gyręs rajono valdžios sprendimą uždaryti Vaikų ligų, Akušerijos bei Nervų ligų skyrius, dabar V. Simelis jau postringavo, esą jam labai svarbu, kad Radviliškio ligoninėje būtų teikiama dar daugiau paslaugų nei dabar. Vis dėlto kalbėdamasis su Radviliškio ligoninės vadovais ir skyrių vedėjais rajono vadovas nuolankiai pripažino, jog tokie jo lūkesčiai neatitinka planuojamos reformos krypčių.

„Man skaudu girdėti, ir tai tikrai netiesa, kad ligoninė bus uždaryta. Niekas nieko uždaryti nesirengia. Galbūt pakis ligoninės statusas, galbūt bus kokių kitų pokyčių, bet ligoninė Radviliškyje išliks, todėl šiuo metu ieškome geriausio sprendimo“, - žadėjo rajono meras, tačiau taip ir liko neaišku, kaip jis, jeigu abi ligoninės būtų sujungtos, priverstų Radviliškio rajono savivaldybei nepavaldžios Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovus priimti ne Šiauliams, bet Radviliškiui naudingus sprendimus.

Neįžvelgia naudos pacientams

Radviliškio ligoninės direktorius Vaidas Smalinskas ir susitikime dalyvavę ligoninės skyrių vedėjai sakė, kad šiuo metu reformai nėra tinkamas metas: „Dabar, kai gydytojai ir visas medicinos personalas yra pervargę nuo pandemijos padarinių valdymo keliamų iššūkių, tikrai nemanome, kad laikas yra daryti kokias nors permainas, reformas, sujungimus, prijungimus“.

Pasak V. Smalinsko, nei jis pats, nei ligoninės skyrių vedėjai kol kas nemato, kuo prisijungimas prie Respublikinės Šiaulių ligoninės ir tapimas jos filialu būtų naudingas ligoninės pacientams, teikiamų paslaugų kokybei, joje dirbantiems medikams ir Radviliškio ligoninei.

„Šiuo metu ir pati Respublikinė Šiaulių ligoninė po rezonansinių įvykių susiduria su administraciniais ir personalo iššūkiais, trūksta darbuotojų, o ligoninė neturi nuolatinio vadovo“, – sakė jis.

Ligoninei – Seimo nario palaikymas

Seimo narys Antanas Čepononis apie rajono mero V. Simelio susitikimą su Radviliškio ligoninės vadovybe dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkos ir Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymo Radviliškio ligoninei tapti Respublikinės Šiaulių ligoninės padaliniu sakė sužinojęs iš šiame susitikime dalyvavusio Radviliškio rajono savivaldybės tarybos Socialinių reikalų, sveikatos ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Eugenijaus Pranevičiaus.

„Šiuo klausimu jau anksčiau esu viešai paskelbęs savo nuomonę, jog tokiai reformos vizijai nepritariu“, - žodžių į vatą nevyniojo Seimo narys A. Čepononis.

Jis siūlo savivaldybių ir valstybės asmens sveikatos priežiūros įstaigoms veikti sutartiniu pagrindu, glaudžiai bendradarbiauti valdant pacientų srautus, gerinti teikiamų medicinos paslaugų kokybę užtikrinant efektyvumą ir savalaikį prieinamumą.

Ar Sveikatos apsaugos ministerijos klerkai išgirs radviliškiečių nuomonę, informuosime artimiausiu metu, kai tik bus naujienų.

Pagal „Radviliškio naujienų“ ir Radviliškio rajono savivaldybės informaciją parengė Jonas MARCINKUS 

„Tokiai reformos vizijai nepritariu“, - apie planuojamą Radviliškio ligoninės prijungimą prie Respublikinės Šiaulių ligoninės kategoriškai sako Seimo narys Antanas Čepononis.
Radviliškio ligoninės direktorius Vaidas Smalinskas neįžvelgia, kuo prisijungimas prie Respublikinės Šiaulių ligoninės ir tapimas jos filialu būtų naudingas ligoninės pacientams, teikiamų paslaugų kokybei ir joje dirbantiems medikams.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...

Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko š...

Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
 • Taip, turi būti privalomas, nes kitaip pandemijos nesustabdysime.
 • Žmonės turi patys nuspręsti, ar nori skiepytis.
 • Skiepas neturi būti privalomas, bet nepasiskiepiję viešumoje turėtų nešioti kaukes.
 • Žmonės iš viso neturėtų skiepytis, nes tai juos pražudys arba slapta sučipuos.
Šiandienos Orai
REKLAMA

PRENUMERUOK INTERNETU

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas