SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-12-09, Pirmadienis, 01:02:50 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Apie oro gynybą kalbėta konferencijoje Radviliškyje

Apie oro gynybą kalbėta konferencijoje Radviliškyje

  • Apie oro gynybą kalbėta konferencijoje Radviliškyje

    Konferenciją moderavęs M. Pauliukas sakė, kad ši konferencija – tai puiki galimybė visiems, besidomintiems oro gynyba, susitikti, padiskutuoti ir tiesti kelius bendradarbiavimui.

Pirmą kartą Radviliškyje suorganizuota tarptautinė konferencija apie oro gynybą „Sprendimai. Inovacijos. Ateitis“ bendrai veiklai suvienijo mokslininkus, kariškius ir pramonės bei verslo atstovus, dirbančius oro gynybos srityje.

Konferencijos dalyvius ir svečius pasveikino Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Dainius Guzas, šios konferencijos sumanytojas Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Pauliukas, koncerno SAAB atstovai Peter Johansson, Dan Runefeldt, Artūras Baublys, Svajūnas Bandzevičius. Jie visi linkėjo konferencijos dalyviams produktyvaus darbo ir apčiuopiamų rezultatų.

Konferencijos dalyvius kariškius artėjančios Lietuvos kariuomenės dienos proga pasveikino ir Gražinos pagrindinės mokyklos direktorius Laisvūnas Vaičiūnas. Jis įteikė atminimo dovaną Radviliškyje įsikūrusio Oro gynybos bataliono vadui majorui Vaidui Šimaičiui už prasmingą bendradarbiavimą su Radviliškio Gražinos pagrindine mokykla.

Konferenciją moderavęs M. Pauliukas sakė, kad ši konferencija – tai puiki galimybė visiems, besidomintiems oro gynyba, jos ateitimi, inovacijomis šioje srityje, susitikti, padiskutuoti ir tiesti kelius bendradarbiavimui. „Radviliškis – unikali vieta visos Lietuvos kontekste. Iš abiejų pusių miestą supa Lietuvos kariuomenės daliniai – Linkaičiuose įsikūręs Lietuvos kariuomenės Arsenalas, pačiame Radviliškyje – Oro gynybos batalionas, todėl manau, kad ši konferencija ir laiku, ir vietoje. Ji galėtų tapti tradicine, tik Radviliškyje vykstančia konferencija. Labai norėtųsi, kad Radviliškį kaip miestą šalyje ir pasaulyje garsintų ir šios srities dalykinė veikla, kad čia kasmet galėtų susitikti kariškiai ir įvairiausių naujovių generatoriai, kad būtent Radviliškyje užsimegztų dalykiniai ryšiai tarp inovacijų kūrėjų ir jų tiesioginių naudotojų“, – sakė jis ir pasidžiaugė, kad konferencijoje sutiko dalyvauti tarptautinių kompanijų atstovai, kurie dirba karo pramonės srityje. „Taip pat didžiuojamės galėdami kaip nuolatinius įvairiausių renginių partnerius įvardyti Radviliškyje įsikūrusį Oro gynybos batalioną“, – sakė jis.

Radviliškyje įsikūrusio Oro gynybos bataliono vadas majoras Vaidas Šimaitis sakė, kad tokios konferencijos reikalingumas yra akivaizdus. „Šiais laikais technologijos ir grėsmės vystosi labai greitai. Tokiose konferencijose įgytos žinios padeda Lietuvos kariuomenei nuolat būti vienu žingsniu priekyje prieš grėsmę. Svarbu ne tik turima įranga, bet ir galimybė tobulėti žinių lygmenyje“, – sakė jis.

Tiek Lietuvos mokslininkai, tiek verslo atstovai iš užsienio, tiek kariškiai susidomėję klausėsi pranešimų apie naujausias technologijas, naujausius mokslinius tyrimus ir jų rezultatų panaudojimo galimybes oro gynybos srityje.

Konferencijoje dalyvavo tokių koncernų kaip SAAB, „Rheinmetall“ ir „Atos“ atstovai, kurie pristatė naujausius savo gaminius (apie 35 mm oro gynybos sistemas kalbėjo šveicarų įmonės „Rheinmetall“ atstovas Pascal Wettstein, apie elektromagnetinio spinduliavimo blokatorius – prancūzų įmonės „Atos“ atstovas Charles D‘aumale, SAAB koncerno atstovai P. Johansson, D. Runefeldt, A. Baublys, S. Bandzevičius su Oro gynybos batalionu aptarė tolimesnio bendradarbiavimo kryptis), apie naujausius mokslinius tyrimus radiolokacinių technologijų srityje kalbėjo profesorius Linas Svilainis iš Kauno technologijos universiteto Elektros ir elektronikos fakulteto, apie galimybę kreiptis į Europos gynybos agentūrą dėl startuolių kūrimo finansavimo pasakojo Baltijos pažangių technologijų instituto atstovai Alfonsas Juršėnas ir Gediminas Molis. Kauno technologijos universiteto studentai Jurgis Balamutas ir Rokas Stankus pristatė Lietuvoje jų pačių sukurtą prototipą sistemos, kuri identifikuoja ir gali neutralizuoti priešo pasiųstą droną.

Tikimasi, kad ši konferencija taps tradicine. Šiam tikslui užtikrinti Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Pauliukas ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono vadas majoras Vaidas Šimaitis pasirašė konferencijos deklaraciją, kuria, atsižvelgdami į Lietuvos mokslininkų potencialą ir galimybes kurti, siekdami skatinti Lietuvos kariuomenės ir verslo bei mokslo sričių atstovų bendradarbiavimą, įsipareigojo sukurti sąlygas Radviliškyje susitikti Lietuvos bei NATO šalių mokslo, pramonės ir verslo bei karinių struktūrų atstovams gynybos srities stiprinimo klausimais, kreipti ypač daug dėmesio į oro gynybos sistemų vystymą, kurti naujas bendravimo ir bendradarbiavimo platformas oro gynybos, mokslo, verslo ir technologiniams procesams derinti, siekti tinkamų sąlygų naujų idėjų generavimui ir sprendimų paieškai bei nuolat bendradarbiauti vykdant Radviliškio rajono savivaldybės ir Lietuvos kariuomenės Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono bendradarbiavimo sutartį.

Tikimasi, kad konferencijoje užmegzti nauji kontaktai, vykdomas tęstinis bendradarbiavimas, vystomi nauji ir produktyvūs mokslinių idėjų ir gamybos, verslo kompanijų ir karinių struktūrų ryšiai atskleis naujas galimybes oro gynybos srityje.

Konferenciją organizavo Radviliškio rajono savivaldybė, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas ir Radviliškio miesto kultūros centras.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas