Alksniupių jubiliejaus proga atidarytas „Draugo“ kolūkio muziejus

Gegužės 31 dieną nuaidėjo Alksniupių krašto 460 metų jubiliejus, skirtas krašto kūrėjo Algirdo Malinausko atminimui. Iš ankstyvo ryto Alksniupiuose tvyrojo šventinė nuotaika, nors bendrovė ir buvo paskelbusi darbo dieną.

Svečius pasitiko su šilta sriuba

Į Alksniupių kultūros namus po šv. Mišių Alksniupių koplytėlėje rinkosi kraštiečiai ir svečiai. Tarp jų sutikome buvusį Architektų sąjungos pirmininką architektą Algimantą Mačiulį, daug metų projektavusį Alksniupių centrinius pastatus, kartu su žmona, dailininke monumentaliste Marija Mačiuliene, kurios darbai iki šiol puošia administracinio pastato fasadą ir mokyklos vestibiulį.

Sutikome Radviliškio rajono žemės ūkio skyriaus senjorų klubo atstovus: mokslų daktarą Rimgaudą Vaičiulį su žmona Genovaite, buvusį statybos inžinierių Antaną Juozaitį ir daugelį kitų, kurie atvyko susitikti ir pagerbti šį kraštą ir jo kūrėją Algirdą Malinauską. Juos pasitiko Vidmanto Vingelio archyvinių nuotraukų paroda ir šeimininkai su šilta pietų sriuba.

Pristatyta prisiminimų knyga

Minėjimo metu priminta trumputė krašto istorija ir laikmetis, kurio metu Alksniupių kraštas garsėjo visos šalies mastu. Tai laikmetis, kai čia buvusiam „Draugo“ kolūkiui 1955 m. pradėjo vadovauti Algirdas Malinauskas. Pasidžiaugta išskirtine asmenybe, krašto kūrėju, kartu įrodant, kad, jei nuoširdžiai ir sąžiningai dirbi, tai nesvarbu, kokioje santvarkoje gyveni. Apie jo nuveiktus darbus kalbėjo buvę kolegos, bendradarbiai.

Renginio metu pristatyta prisiminimų knyga apie Algirdą Malinauską „Gaspadorius“. Pirmieji egzemplioriai buvo įteikti idėjos autoriui Virgiui Šiaulianskui ir mokytojai Elenai Misiukevičienei, daug prisidėjusiai, kad ši knyga būtų išleista. Į sceną pakviesti Algirdo Malinausko šeimos nariai: dukra Valentina Seliokienė, anūkai: Agnė, Justas, Algirdas, kuriems taip pat įteiktos knygos su nuoširdžiais palinkėjimais.

Sveikino rajono vadovai

Su švente ir gražiu Alksniupių kultūros namų kūrybinės veiklos 50-mečiu pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys, Lietuvos Respublikos Seimo narė Zita Žvikienė, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Jonas Pravilonis.

Šventinį koncertą pradėjo 32-asis kultūros darbuotojas Alksniupiuose – Lietuvos valstybinio operos ir teatro solistas Liudas Norvaiša. Alksniupių kultūros namams pradėjus vadovauti Laimai Didžbalienei (prieš 35-erius metus ji tapo 33 kultūros darbuotoja), darbuotojai ir nebesikeitė.

Antroje šventės dalyje pasirodė visi kultūros namų meno kolektyvai ir koncertą papuošė Alksniupių pagrindinės mokyklos moksleiviai. Pasibaigus šventiniam koncertui, visi salėje sėdintys atsistojo ir, susikibę už rankų, užtraukė „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“, tarytum įrodydami, kad Alksniupių krašto gyventojams niekada netrūks vieningumo, susiklausymo ir darnos.

Kolūkio muziejus nukėlė į praeitį

Labai svarbi šventės dalis buvo „Draugo“ kolūkio muziejaus atidarymas. Atidaryme visus pasitikusi iškili pučiamųjų instrumentų orkestro muzika (grojo Šeduvos gimnazijos mokinių pučiamųjų instrumentų orkestras, vadovaujamas Kęstučio Meškausko) nukėlė visus į praeitį. O įėjus į muziejaus patalpas, be jokio remonto tvarkingai išlaikytas iki šių laikų, visi nuščiuvo, o kraštiečiai, kurie tuo metu čia gyveno ir dirbo, buvo sužavėti, apstulbę ir nustebinti. Muziejaus lankytojai dėkojo idėjos įkurti šį muziejų sumanytojai, Alksniupių kaimo bendruomenės pirmininkei, kultūros namų vadovei Laimai Didžbalienei.

Šventė baigėsi vakarone, kurioje visus linksmino kapela „Mingė“.

Pagal Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informaciją parengė Juozas GINKUS

 

Renginio metu pagerbti Alksniupių krašto įkūrėjo Algirdo Malinausko artimieji.

Alksniupių kultūros namų kolektyvą kūrybinės veiklos 50-mečio proga pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys.

Koncerte dalyvavo Alksniupių kultūros namų šokių kolektyvas „Senjorai“, vadovaujamas Dianos Maciuvienės.

Pristatytas „Draugo“ kolūkio muziejus.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE